Prace nad targiem.

Tym razem trochę więcej pracy. Targ musi przejść moją własną akceptację, a nie jest to łatwe 🙂 Ponieważ lubię oddzielać pewne rzeczy powstała nowa tabela i nowa pozycja w menu. Jak na razie w pierwszej wersji wygląda to tak:
pierwsza wersja targu
Mimo wszystko trafiłem na coś co powoduje, że muszę dłużej popracować nad kodem 🙂

Na razie nie zdecydowałem w jakiej kwocie będzie sprzedawany przedmiot na targu. Jak na razie przyjąłem kwotę równą 80% wartości. Na pewno będzie to kwota zawierająca się w zakresie 70% do 90%. Możliwe, że będzie do wyboru opcja:
– 70%
– 80%
– 90%
przy wystawianiu przedmiotu… ale muszę się zastanowić czy jest to warte pracy.

Kolejna sprawa to:
1. Czy będzie pobierana opłata za wystawienie przedmiotu?
2. Czy przedmiot na targu będzie przypisany do danej miejscowości (oznacza to powrót lokacji i podróżowania)?
Pewnie za jakiś czas poinformuję o decyzjach 😉

Bookmark the permalink.

4 Responses to Prace nad targiem.

 1. Drakki says:

  Nie jest to propozycja zmian tylko moja skromna opinia ;]
  1.Brak jakiejkolwiek opłaty wiązałby sie z masowym wystawianiem sprzętu co za tym idzie bałaganem na targu. 3-10% chyba jest wystarczające .
  2.Jeżeli byłoby to być przypisane do miejscowości to dobrym pomysłem byłoby stopniowe dodawanie miast ( według lvl postaci ,pisałem juz kiedyś na 4um ;p).
  Wtedy podróżowanie miałoby jak najbardziej sens ;]

 2. Skaza says:

  Po co wystawiać jeżeli nie masz pewności sprzedania, a możesz normalnie pozbyć się przedmioty za 60% ceny? Na targu musisz czekać i nie masz pewności, że przedmiot zejdzie w znośnym czasie. Drugi powód do wykorzystania to możliwość sprzedania przedmiotu komuś ze swojej organizacji. Może się okazać, że w organizacjach pojawią się osoby specjalizujące się w sprzedaży takich przedmiotów.

  Miejscowości muszą być od razu i nie zależne od poziomów – mylisz to z questami, których nie ma na retro. Inna sprawa, że jeżeli gildia miała by siedzibę w miejscowości X to nie mógłbyś do niej dołączyć. Zresztą mam inne plany związane z miejscowościami i wprowadzenie ograniczeń nie było by dobrym pomysłem.

 3. Drakki says:

  Sorka zapomniałem że wziełeś pod lupę Retro 😛
  Według mnie podatek musi być żeby nie było śmietnika na targu.
  Napewno sie znajdzie kilka osób które będa tak podciągać słabszych ze swojej gildi ;] (mnich hp,palek oraz koksy wymiatające po paru strzałach ;p).

 4. Skaza says:

  I o to chodzi. Targ da dodatkowe zgranie w organizacji i polowanie na takie okazje przez inne organizacje 🙂

  Zresztą nowe lokalizacje będą musiały się same pojawiać. Najprawdopodobniej powstanie nowej gildii będzie oznaczało powstanie nowej lokalizacji. Dlaczego?
  1. Lokalizacje będą miały ograniczoną pojemność (z wyjątkiem jednej).
  2. Rozbudowa wielkości lokalizacji (czyli budowa murów, fosy, itp.) będzie kosztowała. Tutaj właściwie jest to w tym momencie w gildii
  3. W jednej lokalizacji będzie mogło przebywać kilka organizacji – jednak koszt rozbudowy będzie większy (mamy ograniczone miejsce).
  4. Atak będzie przeprowadzało się na lokalizację, a nie na organizację 😉
  5. Wejście do danej lokalizacji może być płatne (zależy od zarządzającego) z wyjątkiem jednej. Tak samo jeżeli ktoś wyjdzie z danej lokalizacji i powróci do niej to płaci.
  Dlatego i tak będzie sporo wydatków w danej organizacji więc po co wrzucać kolejne płatności 😉

  Jak widać Mistrz (lub zarządca) będzie miał trochę pracy.