Prywatne “grzebanie”.

Ponieważ nikt nie zgłosił się do prowadzenia bloga (eh, zawsze tak jest) postanowiłem wykorzystać go sobie w swoich prywatnych sprawach.
Ponieważ nie chcę stracić kontaktu z PHP (wszak wiadomo, że jak się nie piszę to się zapomina 😉 ) postanowiłem pogrzebać sobie prywatnie w kodzie. Oznacza to, że będę dla siebie (nie dla wojownicy.eu) modyfikował kod. Nie wiem jak często będę to robił, ale myślę, że dzięki temu nie stracę kontaktu z technologią php + mysql (jak na razie na co dzień mam kontakt z mssql/oracle i .net). Jednak by nie powodować problemów nie będę tego kodu wcielał do wojownicy.eu – po prostu nie mam ochoty czytać postów o nowych żądaniach, pretensjach itp.
Na tapetę biorę kod z RETRO (bez questów i walk grupowych), a jeżeli chodzi o funkcjonalność to na początek zajmę się tym co mnie najbardziej denerwowało: wartością sprzętu po ulepszeniu. Zmiana to możliwość sprzedania przedmiotu w cenie bardziej rynkowej. Przykładowo:
Kupujemy wykałaczkę w sklepie za 50 SZ, następnie wydajemy na ulepszenie na 1 poziom 200 SZ. Czyli w sumie kosztowała nas 250 SZ. Obecnie i tak taki przedmiot sprzedamy za 50 SZ, po wprowadzonych zmianach przedmiot będzie można spieniężyć za kwotę między 100 SZ, a 250 SZ. Myślę o 60% realnej wartości przedmiotu (czyli w przykładzie 150 SZ) lub 75% (czyli w przykładzie po zaokrągleniu 188 SZ)… w sumie równie dobrze rzucę kostką i ustalę wartość ;P.

Bookmark the permalink.

2 Responses to Prywatne “grzebanie”.

  1. F says:

    Ale skoro nie robisz tego dla SW, to tych zmian będzie można gdziekolwiek doświadczyć, czy będą jedynie wersje teoretyczne na blogu, a gracze mogą sobie je wyobrazić? 😀

  2. Skaza says:

    Blog jak widać stracił funkcję informowania o tym co jest w grze. Zresztą zawsze był bardziej prywatny niż oficjalny. Teraz przeszedł całkowicie na “prywatną stronę mocy” :P.

    To co tutaj piszę to fragmenty kodu, którymi się bawię. Nie mam ochoty męczyć się testowaniem czy poprawianiem błędów w grze – to nie dla mnie i nie mam na to czasu. Tutaj opisuje to co zrobiłem dla relaksu, co może być niestabilne bo jest nieprzetestowane i nie sprawdzone pod względem balansu. Coś co jest na moim prywatnym komputerze i czym się bawię jak mam chwilkę czasu i chcę poświęcić akurat na zabawę z php+mysql. Równie dobrze mogłem bawić się całkiem innym projektem, ale z czystego lenistwa nie chcę ściągać plików, konfigurować, itd.

    Przykro mi, ale jak na razie nie zamierzam bawić się w pracę dla SW – po prostu jest to zbyt czasochłonne i wyczerpujące. Tutaj opisuję teraz wszystko jako JA i co robię dla SIEBIE. Takie egoistyczne podejście 😉